Sulmohet me armë zjarri ambasada amerikane

Një ndodhi e pazakontë ka ndodhur sot në të gdhirë ne ambasaden amerikane ne Turqi. Disa persona te armatosur kane gjuajtur drejt ambasades me arme nga brenda nje makine.

Ngjarja ka ndodhur në orën 05:00 dhe të dyshuarit pasi kanë qëlluar disa herë me armë janë larguar me një makinë të bardhë.

Ndërkaq një plump ka goditur edhe xhamin e godinës ku qëndronin rojet.

Fatmirësisht nuk ka të plagosur nga kjo ngjarje.

Loading...

Komente