10 cifte tregojnë eksperiencat me të mira seksuale që kanë kaluar

Seksi nuk është gjithmonë ashtu siç duket nëpër filma!

Por ka edhe raste kur kjo gjë bie dhe seksi kthehet si një “produksion” kinematografik Hollywood-ian, të cilin e mban mend gjatë gjithë jetës. E më poshtë do t’ju tregojmë se ç’thonë 10 çifte për eksperiencat e tyre më të “nxehta”.

1. Pa kontraceptivë
“Eksperienca që më ka mbetur në mendje është hera e parë që ne e bëmë pa kontraceptivë. Ishte më intime se herët e tjera – pas shumë vitesh përdorimi të kondomëve – dhe fakti që ishim gati e nuk kishim frikë të krijonim një qenie të re e bënte aktin akoma më romantike”.

2. Jashtë

“Kur u takuam në fillim si studentë të diplomuar, ne ngecëm në një fushë të mbyllur golfi, luajtëm një lojë dhe më pas bëmë “doggy style” në fushën e blertë”.

3. Treshe

“Për 40-vjetorin e tij i dhashë bashkëshortit tim diçka që ai e kishte kërkuar gjithmonë: seks me mua dhe një grua tjetër. Mendoj se ishim të gjithë nervozë, gjë që i shtonte akoma më shumë emocionet. Kulmi arriti kur bashkëshorti im “u ndez” menjëherë sapo më pa mua dhe miken tonë”.

4. Aventura nën ujë

“Unë dhe bashkëshorti im morëm me qira një vilë në Karaibe me rastin e 10-vjetorit të martesës dhe përfunduam duke bërë seksin më të mirë që kemi bërë ndonjëherë, në pishinë”.

5. Ëndrra e adoleshencës

“Kur i dashuri im më prezantoi për herë të parë me familjen në shtëpinë e tij, prisja të flinim në dhoma të ndara, meqë akoma nuk ishim fejuar, por jo! Ne “mbaruam punë” në dhomën e tij të fëmijërisë. Dhe akoma e tall për posterin e Debbie Gibson që ishte në mur”.

6. Treni i orëve të vona

“Gjatë pushimeve të fundit, unë dhe bashkëshortja ime morëm trenin nga Rusia për në Francë. Ishte diçka kaq e paparë të ishe sipër saj në shtretërit e trenit, teksa ai ecte me shpejtësi”.

7. Bëj pak zhurmë

“Seksi më i paparë që kam bërë ndonjëherë ka qenë në udhëtimin tonë të parë pasi u bëmë me fëmijë. Bashkëshorti im do t’ju thotë se kisha një vokal madhështor gjatë aktit”.

8. Bzzzzzz

“Isha i shokuar kur gruaja ime më tha pas 6 viteve së bashku se mendonte që nuk kishte pasur kurrë një orgazëm gjatë seksit bashkë. Kështu që porosita një vibrator dhe shikoja teksa ajo provonte orgazma të njëpasnjëshme. Gjëja më “e nxehtë” që kam parë në jetën time”.

9. Zemër, nga pas?

“Kam qenë gjithmonë kurioze për seksin anal, por gjithashtu edhe nervoze. Një natë u pozicionova në një mënyrë që ai të kuptonte çfarë doja. I morëm gjërat me ngadalë dhe nuk ishte e dhimbshme, vetëm sensuale”.

10. Edhe një herë

“Gjëja më seksi që ka ndodhur në marrëdhënien tonë ndodhi kur ne u bashkuam pas një farë kohe ndarjeje. Ndarja më dha mundësinë të ndieja çfarë më mungonte. Ne kaluam një fundjavë të tërë në shtrat”.

Komente