Zjarr masiv, rrezikohet kisha e Lacit

Një zjarr i përmasave të mëdha ka rënë pranë Kishës së Laçit, që favorizohet nga era e fortë në zonë.
Banorët po ndërhyjnë me mjete rrethanore edhe pse zjarrfikësit janë tashmë në vendngjarje.

Për të shuar flakët janë angazhuar tre zjarrfikëse dhe 40 forca ushtarake.

Zjarri rrezikon Kishën dhe disa banesa pranë saj momentalisht.Komente