Rikthehet futbolli i vërtetë, rikthehet Euro2020 (LIVE)

Me një vit me vonesë për shkak të pandemisë, rikthehet Euro 2020.
Sonte në mbrëmje do të hapi zyrtarisht ndeshjet sfida midis Italisë dhe Turqise.

Do të garojnë 24 vende pjesëmarrëse, ku do të vërshëllehet bilbil i parë në ndeshjen Turqi-Itali.
Në luftën hapëse të turneut, pritet që të ketë afërsisht 23 mijë tifozë në tribunat e Stadiumit Olimpic të Romës për shkak të pandemisë së coronavirusit.

Megjithatë, sipas mediave turke, kjo ndeshje pritet të ndiqet nga plot 400 milionë njerëz nga të gjitha platformat.

Rreth 200 milionë njerëz ndoqën ndeshjen hapëse të EURO 2016, në të cilën Franca nikoqire fitoi 2-1 ndaj Rumunisë.

Pritet që kjo shifër të dyfishohet dhe numri i shikuesve do të arrijë në 400 milionë në ndeshjen e zjarrtë të mbrëmjes së sotme.

Nderkohe ju ftojme qe te gjitha ndeshjet e Euro2020 mund ti ndiqni duke klikuar ketu! Punon si ne cdo smartfone po ashtu edhe ne kompjuter.

Komente