Nicolas Cage është arsyeja që Johnny Deep u bë i famshëm

Nicolas Cage zbuloi për herë të parë sesi nisi karriera kinematografike e Johnny Depp. Ishte pikërisht aktori shkaku që Depp nisi aktrimin.

“Ishim miq. Johnny ishte në atë pikë ku shiste stilolapsa ose ndonjë gjë tjetër për t’ia dalë. Ai më merrte para dhe blinte alkool pa më thënë. Një ditë po luanin ‘Monopoly’ dhe i thashë të provonte të aktronte.

Atëherë ai donte të bëhej muzikant dhe refuzoi. Por, unë këmbëngula dhe telefonova agjentin tim, i cili e çoi në një audicion për ‘Nightmare’. E fitoi që ditën e parë rolin”, deklaroi Cage.

Nese ju pelqeu ky artikull, ju lutem beni like/Share ne butonin me siper. Faleminderit!

Loading...

Komente