Zyrtare, tragjedia në Genoa shtyn ndeshjet e Seria A

Prej ditës së djeshme qarkullonin zëra jo-zyrtarë se kampionati italian do të shtyhej për javën që vjen.

Sot vjen zyrtarizimi nga federata italiane se kanë vendosur të shtyhen vetëm ndeshjet Sampdoria-Fiorentina dhe Milan-Genoa, per shkak te tragjedisë së Ponte Morandi në Genova.

Pjesa tjetër e ndeshjeve do të zhvillohen normalisht sic ishte parashikuar.

Loading...

Komente