U ble 120 milionë euro, Dembele del në shitje

Barcelona është dorëzuar me francezin Ousmane Dembele dhe është gati të dëgjojë oferta që në janar.

Ky lajm ka zgjuar interesin e klubeve të Ligës Premier me Chelsean, Arsenalin dhe Liverpoolin që kanë shfaqur interesin për shërbimet e 21-vjeçarit.

Mendohet se drejtuesit e Barças janë të shqetësuar për rendimentin e ulët, por edhe sjelljen e Dembeles, i cili 18 muaj më parë u ble për 120 milionë euro nga Borussia Dortmund.

Sipas RAC1, hierarkia e Barcelonës kërkon të gjejë një klub tjetër për sulmuesin, i cili u vonua në ndeshjen me Interin.

Dembele mbërriti 25 minuta me vonesë në Camp Nou dhe si pasojë u la në stol për 90 minuta.

Fituesi i Kupës së Botës u rikthye në fushë në El Clasico.

Ai u fut nga banka dhe asistoi te goli i Arturo Vidalit në fitoren 5-1 të Barcelonëss ndaj Real Madrid.

Thuhet se klubi spanjoll kërkon të marrë afërsisht shifër e njëjtë që e harxhoi

Loading...

Komente