Tragjedi ne futbollin anglez, humb jeten pronari i Leicester

Pronari i klubit te Leicester, Vichai Srivaddhanaprabha, ishte duke udhetuar bashke me 5 persona te tjere ne helikopterin e tij kur pas nje defekti ne motorr u rrezua shkruan The Independent.

Dëshmitarët thanë se helikopteri doli nga kontrolli pasi u ngrit nga Stadiumi i King Power King në rreth 20.30 të shtunën dhe u rrëzua në një park të makinave ngjitur.

Një tjetër dëshmitar tha se pa që lojtari i Leicester Kasper Schmeichel të vraponte jashtë stadiumit drejt skenës së rrëzimit.

Loading...

Komente