Si u vodh floriri i shtetit nga njerëz me pushtet

Te gjithe e dine historine thesarit te shtetit te grabitur ne vitet 2000. Faktet tregojne se ai thesar u vodh nga njerez me pushtet, e vetmja deklarate dhe akuze direkte erdhi nga Sali Berisha, asokohe ne opozite, duke akuzuar Kryeministrin Ilir Meta se ai e kishe vjedhur thesarin.

Po cfare u grabit ne thesarin e shtetit ne Krrabe; 24 arka qe ishin ne inventar 11 prej tyre ishin grabitur. Grabitesit nuk kishin humbur kohe te mereshin me arkat te mbushur me argjende, por moren vetem ato prej ari.

Loading...

Ne fillim u deklarua se thesari i shtetit ishte vjedhur ne 1997 nga banoret e Krrabes, te cilet edhe u arrestuan. Me pas thesari u transportua ne Krrabe prane Tiranes per siguri me te larte. Banoret tregojne se nje helikopter ulej vazhdimisht aty. Ndiqni videon exlusive nga Top-Channel ketu!

Nese ju pelqeu ky artikull, ju lutem beni like/Share ne butonin me siper. Faleminderit!

Loading...

Komente