Shëmbet restoranti i Mihal Kokëdhimës

U desh të ndodhte sulmi që Mihal Kokëdhima pronari i restorantit “Panorma” në Porto Palermo u bëri turistëve spanjollë që shteti të zbulojë një ndërtim pa leje prej 2 mijë merta katrorë në vijën bregdetare.

Kontrollet mbi restorantin zbuluan se subjekti shte ndërtim pa leje dhe se Milhal Kokëdhima nuk i paguante taksat.

Tashme vendimi për prishjen e restorantit “Panorma” i cili ndodhet në plazhin e Porto Palermos në Himarë është marrë dhe aty kanë zbarkuar efektivat e IKMT dhe policisë së shtetit.

Forca police dhe të IKMT-së ndodhen aktualisht tek restoranti ndërsa një vinç ka nisur shembjen e restorantit të Kokëdhimës.

Mihal Kokëdhima ka marrë masën arrest me burg ndërsa ndoqi dhe dhunoi turistët spanjollë pasi ata nuk qëndruan për drekë tek restoranti i tij nga pakënaqësia me shërbimin.

Nese ju pelqeu ky artikull, ju lutem beni like/Share ne butonin me siper. Faleminderit!

Loading...

Komente