Sali Berisha bën thirrje për protesta: Të rrëzojmë narkoshtetin

Ish-kryeministri Sali Berisha përmes një postimi në Facebook, bëri thirrje për ringritje në mënyrë që të rrëzojmë këtë qeveri të kapur me mafian. Berisha citoi ngjarjet e fundit në Rumani. Ja cka shkruan ai:

Gushti rumun dhe shtatori shqiptar!

Te dashur miq, prej disa ditesh qytetaret rumune jane ngritur ne nje revolucion te fuqishem popullor ne Bukuresht dhe mbare Rumanine, per permbysjen e rregjimit kleptokratik te majte.

Duke shprehur admirimin dhe solidaritetin tim me te madh per qytetaret rumun dhe revolucionin e tyre, ftoj qytetaret shqiptare te ngrihemi dhe ne, ne nje revolucion mbare popullor, per te permbysur narkoshtetin dhe rregjimin kleptokratik ne Shqiperi.

Le te shnderrojme ne shtatorin qe vjen, ne shtatorin me te madh te historise tone. Fitore! sb

Loading...

Komente