Plas tek Juventus, të gjithë i kthejnë shpinën Pirlos

Ronaldo duket se do të largohet në këtë fundsezon nga Juventus.

Eliminimi ndaj Portos në raundin e 16 të Ligës së Kampionëve peshon si një gur, një nokaut i bujshëm.

Eliminimi i dytë radhazi në raundin e dytë dhe i treti në tre vjet pa iu afruar qëllimit përfundimtar: në sezonin e tij debutues me Juventusin, CR7 u eliminua në çerekfinale ndaj Ajax. Me pak fjalë, një martesë shumë e shtrenjtë që duket se nuk ka funksionuar.

Dhe fakti që portugezi mund të largohet nga Juventusi do të ishte (gjithashtu) një vullnet i Agnellit, që pas eliminimit ka probleme të mëdha buxhetore dhe nuk mund të përballojnë më rrogën monstruoze të CR7.

Por edhe Ronaldo ka humbur durimin: plani dhe projekti dështuan.

Per cilen parti do te votoni ne zgjedhje?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...


Komente