Nëntë meshkujt më seksi në Instagram (foto)

Ata janë të bukur dhe kanë mijëra dhe madje miliona ndjekës në rrjetin social Instagram.

Bright Side ju ofron një “përzgjedhje” të 9 burrave muskulorë, të pastrehë të veshur, të arsimuar që pushtuan Instagramin … dhe zemrat e shumë vajzave.

Lasse Matberg
Toger i Marinës Mbretërore Norvegjeze

Ky detar që duket si një viking ka qenë prej kohësh i adhuruar nga shumë vajza. Ai rrëfen se për të ruajtur formën e tij fizike, ai bërxollon drurin në vend që të vizitojë palestrën.

David Gandy
Model britanik

Another from a photoshoot in Australia for #LightBlue. Photo courtesy @dolcegabbana via @gritty_pretty

A post shared by David Gandy (@davidgandy_official) on

Davidi filloi karrierën e tij të modelimit në moshën 21 vjeçare. Në një botë me modele të dobëta, Gandy ishte një nga të parët që sillte trupin e muskujve në qendër të vëmendjes. Për shumë vite ai ishte modeli kryesor mashkullor i “Dolce & Gabbana”. Nga viti në vit, ai njihet si më i miri dhe nuk ka mungesë të kontratave edhe tani në moshën 37 vjeçare.

Mike Varshavski
Mjek amerikan

A smile is your strongest defense against a mundane Monday. ???????????? #doctorsorders #mondaymotivation #smile

A post shared by Dr. Mike Varshavski (@doctor.mike) on

Dr. Varshavski është “mjeku më seksi në planet” sipas revistës ‘People’. Në fëmijëri, Mike u quajt Misha: ai u largua nga Rusia për në SHBA kur ishte 6 vjeç. Mike është një filantrop, dhe ai rregullisht i fton të gjithë të marrin pjesë në ngjarje bamirësie dhe të marrin çmimin e madh: një takim një-në-një me të .

Travis DesLaurier
Modeli dhe aktori kanadez

When I’m checking you out from across the street ???? How you doing?! Lol #howyoudoin #checking

A post shared by Travis DesLaurier® (@travbeachboy) on

Travis është një model nga Edmontoni, Kanada. Ai e pushtoi internetin me një video ku ai përdorte një mace si peshë për trajnim. Fotografia e Travis me macen e tij gjithashtu gëzonte famë: kulmin e saj përputhet me Ditën e Shën Valentinit, kur shumë vajza të vetme dërguan një fotografi me njëra-tjetrën si një dhuratë.

Pietro Boselli
Mbajtës i një doktori në Inxhinieri nga UCL, Lektor i Matematikës

London to NYC and back, one suit. ???????? ???????? #InfinitySuit @tmlewin #23HourLewin #ad

A post shared by Pietro Boselli (@pietroboselli) on

Pietro është mbërthyer me titullin “mësuesi më i nxehtë i matematikës në botë”. Ndoshta është mirë që ai është një model me orar të plotë tani, sepse ne nuk e kuptojmë se si nxënësit e tij ndonjëherë arritën të përqëndrohen në material.

Willy Cartier
Model francez

By @franckglenisson for OUT magazine

A post shared by Willy Cartier (@willycartier) on

Parisiani i bukur i prejardhje nga vietnamezët, senegalezët dhe francezët është një nga modelët më seksi të meshkujve në botë.

Gianluca Vacchi
Biznesmen dhe milioner italian

I love my RESILIENZA swimsuit…designed by me @effek #GVcapsule #gvlifestyle

A post shared by Gianluca Vacchi (@gianlucavacchi) on

Forma fantastike fizike, ndërtimi atletik, rroba me stil, jahte, pallate luksoze, një grua elegante nga ana e tij dhe miliona pasues. Në shtyp dhe në internet, ai është quajtur “milioner vallëzimi” falë një videoje ku Gianluca dhe bukuria e tij me këmbë kërceu në jahtin e tij.

Stian Bjornes
Instruktor norvegjez i sportit dhe model

Style is a way to say who you are without having to speak. ????

A post shared by Stian Bjornes ™ (@stiking1) on

Një tjetër viking karizmatik norvegjez në listën tonë. Në Instagram, ai shkruan shumë për palestër dhe mënyrën e të ushqyerit, edhe pse ndoshta ju nuk do të merrni edhe në seksionin përshkrimin e fotove.

Adam Gallagher
Bloger amerikan i modës, stilist dhe blerës

Know what this coat is made out of? Boyfriend material. full look: @suitsupply #suitsupply ✔️???? photos: @npierce88

A post shared by A d a m G a l l a g h e r (@iamgalla) on

Adami, tani 25 vjeç, filloi blogun e tij rreth modës dhe udhëtimit kur ishte 17 vjeç. Ajo është nominuar për çmimin si “Ditari më i mirë i burrave për modën” shumë herë.

Komente