Juventus, prishet harmonia e grupit, Allegri kapet me Dybalen

Juventus po kalon një mini-krizë. Pas eleminit nga Kupa e Italsië nga Atalanta bardhezinjtë barazuan dhe me Parmën. Situata duket shumë e tensinuar, me Dybalën i cili u pas ndeshjes dje u nervozua me Allegrit për shkak të mosaktivizimit, shkruan Albeu.com.

Fillimisht u aktivizua Bernandeshci ndërsa ky i fundit dëmtohet në lojë futet Emre Çan dhe jo argjentinasi.

Loading...

Ndërkohë Dybala u larguar nga stoli për në dhomat e zhveshjes ende pa përfunduar takimi. Ndërsa Allegri e ka kaluar me një koment ironik ktë situatë. “Ndoshta kishte ftohtë dhe u largua më herët”, u shpreh livornezi.

Pak ditë më parë Tuttosport raportoi se arsyea e vërtetë e largimit të Benatias ishte sherri me Allergrin në dhomat e zhveshjes.

Me sa duket Allegrit po i del situata jashtë kontrollit dhe kjo ka ndikuar në rezultatet e Juventusit.

Nese ju pelqeu ky artikull, ju lutem beni like/Share ne butonin me siper. Faleminderit!

Loading...

Komente