Ja se si u rrëzua helikopteri që mbante brënda pronarin e Leicester City (video)

Bota e futbollit u trondit pak ditë më parë ku pronari i skuadrës së Leicester City, Vikai Srivadhanaprabha humbi jetën pas rrëzimit të helikopterit.

Si pasojë e këtij aksidenti humbën jetën 5 persona duke përfshirë bordin drejtuest dhe vajzën e presidentit.
Së fundmi është publikuar një video ku tregon rrëzimin e plotë të helikopterit.

Pamjet tregojnë se para ngritjes, helikopteri ka pasur probleme që nuk janë vënë re nga pilotët.

mediat në Britani shkruajnë se dy pilotët që gjendeshin në bord kanë bërë një akt heroik në çastet e fundit ku kanë shmangur një tragjedi akoma më të madhe duke devijuar helikopterin nga një turmë e madhe njerëzish.

Loading...

Komente