Itali bilanc lufte, 627 të vdekur në vetëm 24 orë

italia ka shenuar sot bilancin me te larte te viktimave nga Koronavirus. Nje bilanc tragjik te qe i ngjan nje beteje lufte.

Ky numer kaq i larte kaperceu edhe ate te Kines ne ditet me te keqija te saj.
Sipas te dhenave te publikuara nga Mbrojtja Civile ne Itali, vetem 24 oreve te fundit kane humbur jeten 627 persona nga COVID-19 ne Itali.

Numri total i viktimave ka shkuar ne 4,032 persona. Vetem gjate oreve te fundit jane konfirmuar 5986 raste te reja me COVID-19. 2655 persona ndodhen ne gjendje kritike per jete dhe po mbahen me aparate te frymarjes.

Nese ju pelqeu ky artikull, ju lutem beni like/Share ne butonin me siper. Faleminderit!

Loading...

Komente