Eurovision, Shqiperia kalon ne finale

Eugent Bushpepa ka ngritur skenën në këmbë sot në Lisbonë.

Ai ka interpretuar i treti në radhë dhe gjatë përformancës është shoqëruar nga instrumentistët Denis Hima, Gerti Hima dhe Besnik Nikolli, si dhe back vocalistet Erinda Agolli e Greta Radovani.

Bushpepa përfaqëson Shqipërinë më këngën Mall dhe sipas sondazheve të deritanishme është një nga më të preferuarit.

Eugenti ka mundur që të kaloj në finalen Eurovizon.

Gjithashu dhe këngëtarja tjetër me orgjinë shqiptare ka kaluar në finale . Eleni Foureira do të jetë një ndër këngëtaret që do të këndojnë në finale.

Loading...

Komente