Conte drejt Real Madrid

Ka raporte në rritje nga mediat që Antonio Conte është favoriti i ri për punën e Real Madridit, pasi Massimiliano Allegri pritet të rikthehet te Juventusi.

Sky Sport Italia kishte deklaruar mbrëmjen e së enjtes se Conte ishte pas Raul Gonzalez dhe madje edhe pas Mauricio Pochettino në garën për rolin e trajnerit.

Sipas mediumit Sportitalia, Real Madridi tani po rrit bisedimet e tyre me Conten dhe beson se ata mund të bëjnë një marrëveshje relativisht shpejt.

Conte përfundoi kontratën e tij me Interin me pëlqimin e ndërsjellë të martën, pasi i kishte çuar ata në titullin e tyre të parë në Serie A që nga viti 2010.

Ai gjithashtu ka qenë i lidhur me Tottenham Hotspur dhe Paris Saint-Germain, por do ta konsideronte Real Madrid opsionin e tij të preferuar.

Komente