Armend Rexhepagiqi në një super koncert live (video)

Nostalgji, kenge qe i rezistuan viteve dhe frymezim per te rinjte, kjo eshte ajo cka ka dhuruar kantautori Armend Rexhepagiqi per rreth 1 ore live ne arenen e Klan.

Per rreth 1 ore ai ka performuar disa kenge shume te njohurta nga repertori i tij, duke emocionuar edhe kengetare si Aurela Gace, kengetarja vlonjate e postoi ne profilin e saj zyrtar duke shkruar:

Miq!
Sapo pashë gjithë koncertin e unikut, gjenial Armend Rexhepagiq .
Sa shume muzikë e shkruar,për veten e për shumë shumeeee artistë.
Vazhdon prodhon hite pēr brezin e ri, e nderkohë më çoi në kujtime, kohën e shikoja e mahnitur ,ndersa vetë isha adoleshente.
Ishte kaq përpara kohës, e vazhdon te jetë.
Ne, kombi ynë, ka fat me artistë të dimensioneve të tilla.
Vitin që shkoi,pësoi dy humbje te mëdha. Nënën e motrën.. e mbi këtë dhimbje,gjeti forcën te japë,për ne e sigurisht të mbushë edhe shpirtin e vetë.
Faleminderit për këtë emocion Armend.

Komente