25 C
Tirana,al
E enjte, Prill 26, 2018
Kreu Etiketimet Turqia

Etiketim: turqia

Turqia armatos ushtrinë me raketa ruse

Turqia ka nënshkruar një marrëveshje të diskutueshme me Rusinë për të armatosur forcat e saj me raketat anti-ajrore S-400 të Rusisë. Presidenti Rexhep Tayyip Erdogan...

Turqia i bashkohet Rusisë, blen raketa nga sistemi rus

Presidenti i Turqisë Rexhep Tajip Erdogan deklaroi se Turqia ra rënë dakord të blejë sistemin rus të raketave S-400, pavarësisht nga shqetësimet e NATO-s....

Shqipëria dhe Turqia janë dy shtetet që kanë më pak makina...

Edhe në vitin 2016 Shqipëria pati numrin më të ulët të automjeteve për 1000 banorë në Europë, duke lënë pas vetëm Turqinë. Sipas të dhënave...

Ja cfare tha Erdogan per Shqiperine (Video)

Gjatë bisedës në Top Story, gazetarin Sokol Balla, Presidenti Erdogan foli për forca që duan destabilitetin e Shqipërisë dhe përmes saj edhe Ballkanit, por...
56,613FansaPëlqeje
177NdjekësitNdjek
90NdjekësitNdjek
128AbonentëAbonohu
- Publicitet -
Loading...