25 C
Tirana,al
E enjte, Prill 26, 2018
Kreu Etiketimet Shqiperia

Etiketim: shqiperia

Luiza Gega fiton medaljen e artë

Një arritje e madhe për Luiza Gegën, e cila e ka mbyllur e para garën ballkanike në 3000 metra, zhvilluar në Stamboll të Turqisë,...

Italia kërkon fitore me cdo kusht në Shkodër

Italia tashmë është në playoff falë Bosnjës dhe Belgjikës, por ekipi azurr kërkon me patjetër të fitojë në Shkodër, për të mos komplikuar situaten...

Kombëtarja kundër Italisë pa asnjë qëndërmbrojtës

Duhen edhe dy javë nga grumbullimi i radhës për kuqezinjtë, mirëpo Shqipëria duket më e përgjysmuar se kurrë përpara dy sfidave me kundërshtarët më...

Shqiperia pergatitet per ligen e Kombeve

Do të pritet perfundimi i dy ndeshjeve të mbetura për të ndarë përfundimisht grupet, por UEFA ka bërë të ditur se si është situata...

Panucci shpall listen me 24 te grumbulluarit per ndeshjen e te...

Trajneri i kombetares shqiptare Cristian Panucci doli sot ne konference per shtyp, dhe publikoi listen zyrtare me 24 lojtare, qe jane ftuar per ndeshjen...

Serbët dynden në plazhet shqiptare, braktisin Greqinë

Numri i turistëve serbë të cilët për pushime po e zgjedhin bregdetin shqiptar është në rritje.Sipas vlerësimeve të agjencive turistike nga Bujanoci dhe Presheva...

Ulen cmimet e biletave të udhëtimeve me avion në Shqiperi

Viteve të fundit ka pasur një tentativë për futjen në treg të linjave low cost në disa destinacione por që duket as këto të...

Shqiperia ne krize energjitike mbi 80% e importon

Gati 80 përqind e energjisë elektrike që hidhet aktualisht në rrjet vjen nga importi. Thatësira e tejzgjatur ka shterruar nivelin e Fierzës, që të...

Forbes: Shqipëria destinacioni turistik më i lirë në botë

Revista Forbes e rendit Shqipërinë si destinacionin më të lirë të botës për 2017-ën. Vendin tonë, revista e njohur e cilëson si më të...

Zyrtare, Panucci trajner i Kombëtares, mbërrin në Tiranë (video)

Christian Panucci ka mbërritur në Tiranë mbrëmjen e së martës, për të zyrtarizuar emrin e tij si trajneri i ri i përfaqësueses shqiptare. 44-vjecari italian...
56,613FansaPëlqeje
177NdjekësitNdjek
90NdjekësitNdjek
128AbonentëAbonohu
- Publicitet -
Loading...