16 C
Tirana,al
E enjte, Prill 26, 2018
Kreu Etiketimet Shqiperi

Etiketim: shqiperi

Kamioni me kokainë u kontrollua në Itali dhe u la i...

Zbardhet dëshmia e menaxherit të kompanisë “Arbri Garden”, në kamionin me banane të së cilit më 27 shkurt, u sekuestruan 613 kilogramë kokainë. Menaxheri i...

Maqedonia drejt ndarjes, një tjetër shtet shqiptar mund të krijohet

Ish-Ambasadori i Shqipërisë në Kosovë dhe Maqedoni, Arben Çejku, deklaron se pas 10 viteve do të ketë tre shtete shqiptare. I ftuar në emisonin “Debati...

Pse kaq pak tregti mes Kosovës dhe Shqipërisë?

Barrierat e vazhdueshme kufitare mes Kosovës dhe Shqipërisë kanë penguar rritjen e shkëmbimeve tregtare mes dy shteteve shqiptare, shkruan sot, gazeta Zëri. Gjatë viteve të...

Candreva me origjinë Arbëreshe

Ka lindur në Romë, por origjina e tij e largët, ajo e gjyshit, është arbëreshe. Po flasim për Antonio Candrevan, i cili me Përfaqësuesen e...

Italia vjen në Shkodër e qetë, Belgjika i dhuron kualifikimin për...

Ndaj Shqipërisë në Loro Boriçi Italia do të luajë vetëm prestigjin e saj, pasi sa i takon kualifikimit për në botëror, gjithçka është vendosur...

Moti i keq mbërthen Shqipërinë, rikthehen përmbytjet

Qe nga fillimi i javes, Shqiperine e ka mberthyer moti i keq me erëra te forta dhe shi i dëndur. Gjate gjithe nates duke u...

Shqiptarët qëndrojnë më pak kafeneve dhe braktisin qejfet

Shqipëria renditet e dyta në botë pas Spanjës, për numrin më të madh të bareve, me mbi 14 mijë bare. Edhe për veshje, ndonëse të...

Momentet më pikante të ndeshjes me Maqedoninë

Maqedonasit nuk arritën të mbushnin dot as një stadium me 6500 vendesh dhe për këtë u detyruan që një tribunë ta mbushnin me fëmijë...

Barazojmë në Maqedoni, vendi i tretë na takon neve (video)

Ka përfunduar në barazim 1-1 ndeshja e shumëpritur dhe derbi ballkanas Maqedoni-Shqipëri. Ndeshja mes Shqipërisë dhe Maqedonisë u karakterizua me një pjesë të parë të...
56,614FansaPëlqeje
177NdjekësitNdjek
90NdjekësitNdjek
128AbonentëAbonohu
- Publicitet -
Loading...