25 C
Tirana,al
E enjte, Prill 26, 2018
Kreu Etiketimet Rusia

Etiketim: rusia

Turqia armatos ushtrinë me raketa ruse

Turqia ka nënshkruar një marrëveshje të diskutueshme me Rusinë për të armatosur forcat e saj me raketat anti-ajrore S-400 të Rusisë. Presidenti Rexhep Tayyip Erdogan...

Te kjo pjesë e tokës temperaturat shkojnë deri në 300 gradë...

Periudha e Luftës së Ftohtë ishte koha e armatosjes së shpejtë, por edhe e përparimit të shkencës, madje edhe të degëve, të cilat nuk...

Turqia i bashkohet Rusisë, blen raketa nga sistemi rus

Presidenti i Turqisë Rexhep Tajip Erdogan deklaroi se Turqia ra rënë dakord të blejë sistemin rus të raketave S-400, pavarësisht nga shqetësimet e NATO-s....

Serbia po armatoset rëndë, shikoni cfarë armatimi

Dmitry Shugaev, që është drejtori i Shërbimit Federal për Bashkëpunim Ushtarak të Rusisë dhe bashkëpunëtor i ngushtë i Vladimir Putinit, ka konfirmuar se është...

Putin mbështet Trump: CIA ka gisht në hakimin e e-mail-eve

Presidenti Rus Vladimir Putin lavdëroi ditën e Premte fushatën presidenciale të Donald Trump duke thënë se kishte qenë më efektive sesa ajo e Hillary...
56,613FansaPëlqeje
177NdjekësitNdjek
90NdjekësitNdjek
128AbonentëAbonohu
- Publicitet -
Loading...