16 C
Tirana,al
E enjte, Prill 26, 2018
Kreu Etiketimet Kosove

Etiketim: Kosove

Deputetët e Kosovës veshin bluzen "Ti je një luledjell"

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli dhe deputetët e Kuvendit të Kosovës janë veshur sot me bluza me mbishkrimin “ti je njëluledielli”, fushatë...

Pse kaq pak tregti mes Kosovës dhe Shqipërisë?

Barrierat e vazhdueshme kufitare mes Kosovës dhe Shqipërisë kanë penguar rritjen e shkëmbimeve tregtare mes dy shteteve shqiptare, shkruan sot, gazeta Zëri. Gjatë viteve të...

Kosovarët dynden drejt plazheve shqiptare

Dhe pse një ditë para Bajramit të Madh, në doganën e Morinës mëngjesin e sotëm kishte fluks qytetarësh nga Kosova në drejtim të brigjeve...

Albin Kurti: Do të bashkojmë Kosovën me Shqipërinë (video)

Në një intervistë ekskluzive për gazetën “Shqiptarja.com” Albin Kurti ka folur rreth situatës në Kosovë pas zgjedhjeve dhe për suksesin që Lëvizja Vetëvendosja ka...

Haradinaj drejt kryeministrise, mendon per koalicion

Kandidati për kryeministër nga koalicioni mes PDK-së, AAK-së dhe Nismës, Ramush Haradinaj, thotë se rezultati i këtyre zgjedhjeve prodhoi një situatë të re politike...
56,614FansaPëlqeje
177NdjekësitNdjek
90NdjekësitNdjek
128AbonentëAbonohu
- Publicitet -
Loading...