Pronaret e Milanit kërcënojnë Donnarumman

as vendimit të Gianluigi Donnarumma për të mos e vazhduar kontratën me Milanin, i menjëhershëm dhe kërcënues ka qenë reagimi i presidentit kinez.

Sipas gazetës italiane “Il Giornale” Yonghong Li ka thënë se nëse Donnarumma refuzon rinovimin gjithë sezonin do të qëndrojë në stol dhe të largohet me parametra zero, raporton SYRI.net.

“Kam shpenzuar mbi €800m për Milanin, do te falimentoj nëse nuk fitoj €40 milionë nga një portier. Donnarumma do të qëndrojë në stol deri në fund të kontratës. Më pas të largohet…”, u shpreh ai.

Loading...

Komente