Ndahet nga jeta aktorja shqiptare Hajrie Rondo

Artistja e mirenjohur shqiptare Hajrie Rondo eshte ndare nga jeta pas nje semundje te rende 1 vjecare.

Aktorja kete vit iu nenshtrua nje operacioni ne koke dhe ishte ne rrezik per jeten, por pas operacionit gjendja e saj u perkeqesua, dhe iu rikthyhen problemet qe pati.

Hajrie lindi ne 1 mars 1951 ne Delvine, me profesion aktore. Ishte nje aktore me diabazon te gjere, ajo ka interpretuar ne te gjitha gjinite. Rondo ka luajtur rreth 140 role ne teater dhe 40 role neper filma.

Do te mbahet mend per shume filma te famshem shqiptare, si: “Ne dhe Lenini 2009”, “Dashuri ne krisma 1997”, “Nje vit i gjate 1987”, “Perralle nga e kaluara 1987”, “Nentori i dyte 1982” e shume filma te tjere…

 

Loading...

Komente