Kujdes, temperatura deri ne 43 grade celcius

I nxehti afrikan duket se nuk do te kaloje lehte nga vendi yne. Pritet qe temperatura e larta do te vazhdojne ne vend edhe per 10 ditet e ardhshme.

Sinoptikanet paralajmerojne temperatura rekord, deri ne 43 grade celcius. Keshillohet qe te evitohen daljet ne pikun e dites dhe te konsumohen sa me shume lengje, kryesisht uje.

Loading...

Komente