Këngë dhe valle shqiptare, reperi i njohur amerikan e kall duke kërcyer (video)

Të ftuarat në emisionin “The Untitled Action Bronson Show”, të reperit amerikan me origjine shqiptare Action Bronson, kanë qenë këngëtaret shqiptare Dua Lipa me fame boterore dhe Merita Halili.

30 minutat e transmetimit i janë kushtuar traditave shqiptare duke nisur që nga gatimi i ushqimeve tradicionale e për të vijuar më tej me muzikën.

Gjatë transmetimit të emisionit “The Untitled Action Bronson Show:, dy artistet shqiptare kanë kënduar këngën “Doli goca n’penxhere” duke bërë që të pranishmit në sallë të ngrihen në këmbë e të kërcejnë nën ritmin e muzikës shqiptare.

Loading...

Komente