Ja çfarë bëjnë tifozët në shtëpinë e Buffon

Nuk ka paqe për portierin e Juventusit Gianluigi Buffon, pas humbjes në finale kundër Real Madridit (3 finale të humbura nga porjteri italian, me Realin, Milanin dhe Barcelonën).

“Gracias Real Madrid” shkruhej në banderolën që ishte vendosur tek dera e Buffon në vilen në Toskana të Italisë. Ndonjë tifoz i spanjollëve apo ndonjë italian nuk dihet se kush e ka vendosur, duke i rikujtuar kështu Buffon-it atë humbje të rëndë në Cardif që peshon shumë në karjerën e portjerit.

Loading...

Komente