11 C
Tirana
E martë, Janar 16, 2018

Kushtetuta e Spanjes ndalon referendumin e Katalonisë

Gjykata Kushtetuese në Spanjë pezulloi seancën parlamentare të së hënës në Katalunjë, në përpjekjen për të bllokuar shpalljen e njëanshme të pavarësisë nga presidenti...

Londer, shkrumbohet nga zjarri kulla rezidenciale (pamje live)

Një zjarr i madh ka pushtuar gjatë natës një ndërtesë në Londrën perëndimore, me dëshmitarët që thonin se njerëz ishin bllokuar brenda. Më shumë se...

Lajm i mire per te gjithe emigrantet ne Greqi

Greqia njoftohet se do te thjeshtojë procedurat e dhënies së nënshtetësisë, praktikë kjo që ndikon edhe për statusin e qytetarëve shqiptarë në këtë vend. Faqja...

Policia gjen 16 milionë euro në shtëpinë e ish-ministrit

Policia federale e Brazilit ka gjetur të martën një sasi të madhe parash të fshehura në një apartament që dyshohet se përdorej nga një...

Sulm terrorist në Spanjë, sulmuesi adhurues i Noizy-t

Terroristi Driss Oukabir, i arrestuar sot nga antiterrori spanjoll duket se pëlqente edhe një reper shqiptar. Bëhet fjalë për Noizy-n, shkruajnë mediat spanjolle. Ai madje...

Santa shkon në vëndin e rrenuar

Tringëllima e zileve të Babagjyshit nuk dëgjohej prej vitit 2013 në qytetin Sirian të Rakës. Dy burra të veshur si Santa Klaus parakaluan përmes qytetit...

Katastrofa në Texas, parashikohet një tjetër goditje

Stuhia “Harvey” pritet të godasë sërish nesër Teksasin. Sipas parashikimeve disa zona brenda dhe rreth Hjustonit do të përballen me shtim të sasive të...

Kaos në aeroportin e Stambollit, me dhjetra avionë në ajër, në...

Prej disa orësh tafiku ajror në aeroportin Ataturk të Stambollit ndodhet në kaos. Dhjetra avionë presin në ajër për t'u ulur, ndërkohë që autoritet e...

Pezullohet lëvizja e lirë në EU për Shqipërinë

Policia dhe Prokuroria Holandeze kanë hartuar një raport ku kërkojnë rikthimin e detyrimit të vizave për shtetasit shqiptarë në hapësiren Schengen. ABC News ka...

Uragani Irma, banorët në Florida braktisin shtëpitë e tyre

Banorët e zonës së Miami dhe Florida Keys fluturuan në veri me automjetet e mbushura të premten në mëngjes, duke nxitur me ankth që...