25 C
Tirana,al
E enjte, Prill 26, 2018

Gjashtë të vrarë dhe mbi 30 të plagosur në sulmin e...

Policia britanike tha se dy incidente terroriste goditën të shtunën mbrëma në Urën e Londrës dhe në një zonë aty pranë, kur sipas dëshmitarëve...

Sulm terrorist në Filipine (video)

Një resort, në Filipine, ka patur përplasje me armë zjarri brenda ambienteve të saj të argëtimit dhe vendpushimit. Resorti “World Manila” është aktualisht i bllokuar...

Zjarret perpijne vendin, dhjetra te vdekur

Një valë katastrofike zjarresh në Portugali u ka marrë jetën të paktën 57 personave, sipas asaj që njoftojnë zyrtarë të vendit. Shumica e tyre...

Londer, shkrumbohet nga zjarri kulla rezidenciale (pamje live)

Një zjarr i madh ka pushtuar gjatë natës një ndërtesë në Londrën perëndimore, me dëshmitarët që thonin se njerëz ishin bllokuar brenda. Më shumë se...

Zbulohet shkaku i zjarrit në kullën e Londrës

Mediat britanike kanë publikuar sot fotografinë e burrit, frigoriferi i të cilit dyshohet të ketë qenë shkaku i zjarrit që përfshiu Kullën Grenfell. Ishte Behailu...

Tragjedia e Londrës, telefonata e fundit e ciftit: Mami faleminderit për...

Tragjedia e Londres mori shume jetë njerëzish, por historia e ciftit Italian do ju preki pa mase.  Një histori shume të dhimbshme e ciftit...

Një nënë me 6 fëmijë në përpjekje për ti shpëtuar zjarrit,...

Një grua me gjashtë fëmijë që po përpiqej të arratisej nga kati 21 i bllokut të kullave të Londrës, këtë mëngjes në fund e...

Sulm në Paris, një i vdekur

Policia e Parisit i janë përgjigjur thirrjes, pasi janë dëgjuar disa të shtëna në katedralen e “Notre Dame-it”, raportojnë mediat franceze. Një burrë kishte sulmuar...

Skandaloze, Shqipëria në vëndin e 2-të në botë për të emigruar

Sipas një sdutimi të Gallup, 14 për qind e popullsise globale në moshë madhore dëshiron të emigrojë. E përkthyer në vlerë, kjo do të...

Policia gjen 16 milionë euro në shtëpinë e ish-ministrit

Policia federale e Brazilit ka gjetur të martën një sasi të madhe parash të fshehura në një apartament që dyshohet se përdorej nga një...