11 C
Tirana
E martë, Janar 16, 2018

Gruaja dhe djali i Escobarit nën herim për pastrim parash

veja dhe djali i lordit famëkeq të drogës, Pablo Eskobar, janë nën hetim nga autoritetet argjentinase për pastrim parash. Sipas mediave lokale, një qytetar kolumbian,...

Katalunia shpall pavarësinë, ja çfarë do të ndodh me Barcelonën

Katalunia ka shpallur pavarësinë prej shtetit të Spanjës dhe kjo mund të ndikojë edhe në fushën e sportit. Athletic Bilbao dhe Barcelona pritet të takohen...

I riu i hedh acid të dashurës shtatzënë në ujë

 hedh acid nga ai që përdoret për pastrim, në shishen e ujit të dashurës shtatzënë dhe motivi lë pa fjalë. 21-vjeçari amerikan Theophilous Washington, nga...

Burri shtyn gruan tek shinat e trenit pa asnjë arsye (video)

Një video e filmuar nga kamerat e sigurisë në stacionin e trenit në Yuen Lung të Hong Kongut, është shpërndarë në internet. Gruaja 59-vjeçe, e...

Suedia në krizë për punëtorë të kualifikuar

Një numër rekord imigrantësh po shkojne në Suedi, por kjo nuk ka zgjidhur një nga problemet më të mëdha, mungesën e punëtorëve të kualifikuar,...

Harrojeni Amerikën, Kanadaja hap dyert për emigrantë

Kanadaja renditet si vendi i parë në botë për lehtësira ndaj emigrantëve. Ndryshe nga çfarë po ndodh me fqinjët e tyre të fuqishëm SHBA-në,...

Kushtetuta e Spanjes ndalon referendumin e Katalonisë

Gjykata Kushtetuese në Spanjë pezulloi seancën parlamentare të së hënës në Katalunjë, në përpjekjen për të bllokuar shpalljen e njëanshme të pavarësisë nga presidenti...

Bin Laden është gjallë, trondit sërish Snouden 

Eduard Snouden ish-specialist ne NSA, ka bërë një tjetër deklaratë kontroverse, duke thënë se zotëron informacione të klasifikuara që vërtetojnë se bin Ladeni është...

Katalonia ndahet nga Spanja, shkon drejt pavarësisë

Kreu katalanas Carles Puigdemont thotë se rajoni ka fituar të drejtën e shtetësisë pas referendumit të diskutueshëm të së dielës i cili ishte “prishur”...

Greqia kërkon kthimin e vëndeve me minoritet në Shqipëri

Ministri i Jashtëm i Greqisë ka bërë një deklaratë të guximshme përmes një interviste në televizionin publik grek. Sipas tij, minoritetit grek në Shqipëri duhet...