25 C
Tirana
E shtunë, Shtator 23, 2017

Gropa misterioze po krijohen në Siberi, cfarë po ndodh? (video)

Shfaqja e gropave gjigande me ujë në Siberi ka alarmuar ekspertët. Me dhjetra teori janë thënë rreth origjinës së tyre, duke filluar që nga...

Shkatërrohet burgu, arratisen qindra të burgosur

Qindra të burgosur janë arratisur nga një burg në Karaibe i cili u shkatërrua nga uragani Irma.U raportua se burgu u shkatërrua pjesërisht nga...

Policia gjen 16 milionë euro në shtëpinë e ish-ministrit

Policia federale e Brazilit ka gjetur të martën një sasi të madhe parash të fshehura në një apartament që dyshohet se përdorej nga një...

Uragani Irma, banorët në Florida braktisin shtëpitë e tyre

Banorët e zonës së Miami dhe Florida Keys fluturuan në veri me automjetet e mbushura të premten në mëngjes, duke nxitur me ankth që...

Greqia i ankohet Francës: Shqipëria po shkel të drejtën e pronës

Në një darkë të shtruar për nder të vizitës së presidentit francez Emmanuel Macron, e para jashtë Francës që prej fitores së tij në...

Uragani Irma shkatërron një aeroport të tërë

Aeroporti i famshëm i Shën Maartenit, “Princess Juliana” është shkatërruar nga uragani “Irma”. Stuhia e fuqishme ndau në copa aeroportin këtë mërkurë me erëra që...

Ministrja serbe: Ballist Morinës do t’i sigurojmë një gjykim të drejtë

Ministrja e Drejtësisë në Serbi, Nela Kuburoviç, ka folur për çështjen e ekstradimit të Ismail (Ballist) Morinës në Beograd.Ajo është shprehur për mediat se...

Gjykata e Kroacisë vendos ekstradimin e Ballist Morinës

Gjykata e lartë e Kroacisë refuzoi apelin e Ismail Morinës kundër ekstradimit në Serbi, ku ai kërkohet për fluturimin e famshëm të dronit mbi...

Vritet pasardhësi i Escobar

I konsideruar si “pasardhësi” i Pablo Escobar. Roberto Vargas është vrarë në Kolumbi në përfundim të një operacioni të policisë dhe ushtrisë, të ndihmuara...

Katastrofa në Texas, parashikohet një tjetër goditje

Stuhia “Harvey” pritet të godasë sërish nesër Teksasin. Sipas parashikimeve disa zona brenda dhe rreth Hjustonit do të përballen me shtim të sasive të...