33 C
Tirana
E hënë, Qershor 26, 2017

Një nënë me 6 fëmijë në përpjekje për ti shpëtuar zjarrit,...

Një grua me gjashtë fëmijë që po përpiqej të arratisej nga kati 21 i bllokut të kullave të Londrës, këtë mëngjes në fund e...

Londer, shkrumbohet nga zjarri kulla rezidenciale (pamje live)

Një zjarr i madh ka pushtuar gjatë natës një ndërtesë në Londrën perëndimore, me dëshmitarët që thonin se njerëz ishin bllokuar brenda. Më shumë se...

Termet i fuqishem prek Turqine dhe Greqin

Një tërmet i fuqishëm me magnitudë prej 6.4 ballësh e ka goditur sot bregdetin perëndimor të Turqisë dhe ishullin grek Lesbos. Epiqendra e tërmetit...

Skandaloze, Shqipëria në vëndin e 2-të në botë për të emigruar

Sipas një sdutimi të Gallup, 14 për qind e popullsise globale në moshë madhore dëshiron të emigrojë. E përkthyer në vlerë, kjo do të...

Sulm në Paris, një i vdekur

Policia e Parisit i janë përgjigjur thirrjes, pasi janë dëgjuar disa të shtëna në katedralen e “Notre Dame-it”, raportojnë mediat franceze. Një burrë kishte sulmuar...

Bosi i mafies Italiane pranë vdekjes

Toto Riina, bosi i mafies italiane Cosa Nostra është në gjendje të rëndë shëndetësore. Ai është goditur nga një sëmundje e rëndë dhe neoplazma...

Gjashtë të vrarë dhe mbi 30 të plagosur në sulmin e...

Policia britanike tha se dy incidente terroriste goditën të shtunën mbrëma në Urën e Londrës dhe në një zonë aty pranë, kur sipas dëshmitarëve...

Sulmohet Londra, dyshohet per sulm terrorist

Njerez te shtypur te gjakosur dhe te sulmuar me thika, nje skene horror ajo cfare po ndodh ne uren e Londres ne Angli. Ura eshte...

Lajm i mire per te gjithe emigrantet ne Greqi

Greqia njoftohet se do te thjeshtojë procedurat e dhënies së nënshtetësisë, praktikë kjo që ndikon edhe për statusin e qytetarëve shqiptarë në këtë vend. Faqja...

Sulm terrorist në Filipine (video)

Një resort, në Filipine, ka patur përplasje me armë zjarri brenda ambienteve të saj të argëtimit dhe vendpushimit. Resorti “World Manila” është aktualisht i bllokuar...
Inline
Pelqejeni faqen ne Facebook, per te perfituar te rejat e fundit!
Inline
Pelqejeni faqen ne Facebook, per te perfituar te rejat e fundit!